Rozejrzyjmy się dookoła

Chcielibyśmy komuś pomóc, zrobić coś dobrego, ale jednocześnie nie widzimy siebie w polityce, tam gdzie działają rady mieszkańców, ponieważ nie chcemy brać udziału w tak szeroko zakrojonych akcjach? Jeśli tylko chcemy działać społecznie, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli podjąć takie działania, abyśmy mogli działać wśród osób, które znajdują się najbliżej nas.

 

Pomoc dzieciom w nauce?

 

Jeżeli chcemy bezinteresownie zrobić coś dla innych, to warto pomyśleć o pomocy dzieciom, które mają problemy z nauką. Może nawet uda nam się zebrać większą ilość osób, tak aby taka pomoc mogła się odbywać z różnych przedmiotów? Możemy spotykać się w domu u dziecka, w naszym domu, albo wynająć od spółdzielni wolne pomieszczenie, w którym będziemy mogli się wszyscy spotykać. Taka pomoc z pewnością zostanie doceniona, a my będziemy mieli pewność, że robimy coś naprawdę dobrego.

 

Posiedźmy z osobą starszą

 

Nasza sąsiadka jest już w podeszłym wieku i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby z nią zamieszkać? Może warto zaproponować pomoc w zakupach, albo zaproszenie na kawę, tak aby trochę z nią pobyć, porozmawiać, pokazać że jest dla kogoś ważna? Dla nas to może być tylko luźno spędzona godzina w tygodniu, dla tej drugiej osoby, może to być najważniejszy moment w ciągu całego tygodnia, na który będzie oczekiwała, jak na święto.

 

Czasami nie trzeba robić wiele, nie trzeba wielkich nakładów finansowych czy czasowych, aby móc w pozytywny sposób zmieniać otoczenie, w którym mieszkamy. Warto się rozejrzeć, kto może potrzebować naszej pomocy.

2 Replies to “Rozejrzyjmy się dookoła”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *