Każdy ma wpływ na lokalną społeczność

Często ludziom się wydaje, że nie mają oni żadnego wpływu na to, co dzieje się wokół nich, że są zależni od decyzji innych ludzi. Jednak to nie prawda, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzięli oni sprawy w swoje ręce i zaczęli działać tam, gdzie uważają, że te działania są za słabe, albo gdzie im się wydaje, że idą one w niewłaściwym kierunku.

 

Zbierzmy się większą grupą

 

Uważamy, że na naszym osiedlu jest zbyt mało koszy na śmieci? Może warto napisać odpowiednią petycję do zarządcy osiedla, tak aby mogło się pod nią podpisać jak najwięcej osób? A może warto też raz na dwa lub trzy miesiące, zebrać grupę zainteresowanych osób i posprzątać teren osiedla, tak aby w wyraźny sposób pokazać, że nie jest nam obojętne to, jak się ono prezentuje? Mamy też możliwość utworzenia stowarzyszenia, które będzie działało wszędzie tam, gdzie jest coś do zrobienia, gdzie widzimy potrzebę zmiany, ale mamy wrażenie, że nikt poza nami tego nie widzi.

 

Im więcej działań tym lepiej

 

Im bardziej będziemy aktywni jako grupa, im więcej będziemy działali na rzecz poprawy życia naszej społeczności, tym trudniej będzie nas ignorować. To oznacza, że w końcu także włodarze naszej miejscowości zaczną się liczyć z naszym zdaniem i może się okazać, że zaczną doceniać rozmowy z nami, podczas których będziemy mogli przedstawić nasze propozycje.

 

Warto zobaczyć jakie działania możemy tutaj podjąć, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mieli wpływ na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Tutaj naprawdę możemy wiele zdziałać.

2 Replies to “Każdy ma wpływ na lokalną społeczność”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *