Poznajcie firmę, która pomaga innym – LoanMe!

LoanMe to instytucja finansowa, która działa od 2015 roku w nieustannie rozwijającym się sektorze pożyczkodawców pozabankowych. Oferuje Klientom pożyczki dopasowane do ich sytuacji finansowej z tygodniowymi ratami.

Jednak nie będziemy się skupiać na tym, czym firma zajmuje się na co dzień, lecz na jej wartościach i działaniach na rzecz społeczności, co wyraźnie odróżnia ją od konkurentów z branży.

LoanMe twierdzi, że w swojej pracy kieruje się przede wszystkim szacunkiem oraz uczciwością. Napisać każdy może, gorzej takie słowa udowodnić. Wygląda jednak, że firmie LoanMe wychodzi to całkiem dobrze.

Współpraca z Joanną Krupą

Jak na dość krótką obecność na rynku firm pożyczkowych, LoanMe ruszyło z impetem. Firma zaangażowała się w akcję Joanny Krupy na rzecz zwierząt z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. W grudniu 2016 zorganizowano bankiet charytatywny o nazwie „Zostań Psim Aniołem”, podczas którego udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych. LoanMe było jednym z głównych partnerów imprezy i przekazało ponad 25 tysięcy złotych na rzecz schroniska. Dzięki zebranym funduszom Fundacja Azylu pod Psim Aniołem zakupiła samochód przystosowany do transportu chorych zwierząt.

Przedstawiciel Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, pracownicy LoanMe i Joanna Krupa – 2016 rok

 „Pomagamy, bo lubimy”

Tylko przez rok działalności, LoanMe zorganizowało akcje charytatywne dla ponad 10 fundacji i organizacji pozarządowych. Wspierano m.in. Fundację Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundację Avalon, Schronisko w Celestynowie czy SOS Wioski Dziecięce. Firma aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, stworzyła nawet własną telewizję i kanał na YouTube, gdzie zobaczymy reportaże z wizyt w fundacjach, wydarzenia firmowe czy wywiady z pracownikami, którzy tak komentują prospołeczną politykę spółki:

– Pomagamy, bo lubimy. Chcemy czuć, że nasza praca ma sens.

 

Kamil Bednarek dla dzieci

Ostatnią i jedną z najgłośniejszych akcji LoanMe była zbiórka na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka, wspierającego dzieci zagrożone przemocą w rodzinie. Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia był charytatywny koncert Kamila Bednarka, zorganizowany wspólnie przez LoanMe i KOPD. Na wydarzeniu pojawiło się ponad 600 osób, a inicjatywę wspierali sławni aktorzy, m.in. Michał Żebrowski, Artur Barciś czy Jarosław Boberek. Podczas koncertu udało się zebrać ponad 20 tys. złotych.

Członek Zarządu LoanMe odbierający nagrodę z rąk przedstawicieli Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Zygmunta Chajzera

 

Kamil Bednarek podczas koncertu

 

LoanMe nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Firma właśnie zakończyła współpracę ze Stowarzyszeniem „Staruszkowo”.

– Bardzo poruszyła nas historia pani Krystyny Seemayer, która poświęciła niemal pół życia dla schorowanych i wiekowych zwierząt, których nikt nie chciał przyjąć pod swój dach. Mimo ogromnych przeciwności,  Pani Krystyna postawiła na swoim i zbudowała jedyne w Polsce hospicjum dla psów i kotów, ryzykując nie tylko pogorszeniem własnej sytuacji materialnej, ale także utratą ówczesnego partnera życiowego, który i tak pozostawił ją z niczym, gdy podjęła decyzję o założeniu „Staruszkowa”.  Wspaniała i silna kobieta – mówi Katarzyna Bieńkowska, przedstawicielka LoanMe.

Spółka zorganizowała kilkumiesięczną zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych, którą zwieńczył bankiet charytatywny Joanny Krupy – „Zostań Psim Aniołem. Edycja II”.

– Ogromnie się cieszymy, że możemy być głównym partnerem wydarzenia pani Joanny i że środki  zostaną przekazane właśnie na Staruszkowo. Pani Joasia ma ogromne serce, jest wspaniałą osobą. Fakt, że możemy się spotkać i zebrać pieniądze dla Pani Krystyny Seemayer i jej „staruszków” napawa naszą firmę wielką dumą! – podsumowuje Katarzyna Bieńkowska.

Podczas bankietu udało się zebrać 57 200 zł i ponad 100 kg suchej i mokrej karmy. A to jeszcze nie koniec na ten rok…

Joanna Krupa, Katarzyna Szklarczyk i Jakob Kosel
Przedstawiciele Zarządu LoanMe oraz Joanna Krupa przekazujący darowiznę dla Pani Krystyny Seemayer

 

Spółka właśnie ruszyła z kolejną edycją konkursu „Świąteczna opowieść”, w którym Klienci mogą wygrać całkowite umorzenie spłaty pożyczki w zamian za bożonarodzeniową historię! Zgłoszenia można nadsyłać na adres: kontakt@loanme.pl, szczegóły pod linkiem: https://loanme.pl/2018/12/regulamin-konkursu-swiateczna-opowiesc-2018/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *