Im bardziej zjednoczona społeczność tym lepiej

Żyjemy szybko, ciągle mamy coś do zrobienia, a co się z tym wiąże mamy coraz mniej czasu na to, aby zacieśniać sąsiedzkie więzi. Co więcej, może się okazać, że tak jesteśmy zajęci sobą i swoim życiem, że nawet nie mamy pojęcia, kto obok nas mieszka i czy czasami ta osoba nie potrzebuje naszej pomocy. A przecież im bardziej zgrana społeczność, tym bezpieczniej jest w niej i tym przyjemniej mieszka się w takim otoczeniu.

 

Ważne są różne inicjatywy

 

Jeżeli chcemy, żebyśmy jako sąsiedzi, byli bardziej ze sobą związani, to z pewnością powinniśmy podejmować różne inicjatywy, które pomogą nam się zjednoczyć. Może warto zorganizować jakiś festyn, na który każdy przyniesie coś zrobionego przez siebie? A może warto wynająć jakąś salkę i spotykać się tam raz w tygodniu na kawę, rozmowy i gry planszowe? Może się wówczas okazać, że jest znacznie więcej spraw, które nas łączą niż dzielą, a co się z tym wiąże, może być też tak, że nawiążemy wspaniałe przyjaźnie.

 

Łatwiej jest walczyć o wspólną sprawę

 

Jeśli będziemy stanowili zgraną społeczność, to z pewnością łatwiej będzie nam się zmobilizować, jeśli na naszym terenie będzie miało powstać coś, na co nie wyrażamy zgody. Wtedy łatwiej będzie nam się zebrać większą grupą i zrobić protest, przeciwko budowie fabryki, która może szkodzić naszemu zdrowiu.

 

Im będziemy bardziej ze sobą zżyci, tym bardziej będziemy czuli, że to o się dzieje wokół nas to jest nasza wspólna sprawa, o którą wspólnie powinniśmy walczyć.

2 Replies to “Im bardziej zjednoczona społeczność tym lepiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *