Każdy w społeczeństwie jest ważny

Coraz częściej jest tak, że ludzie zaczynają myśleć, że w społeczeństwie ważni są tylko ci, którzy pracują, którzy coś z siebie dają innym, coś namacalnego, co da się policzyć, zmierzyć, określić. Prawda jednak jest taka, że tutaj każdy jest ważny, bez względu na to, ile ma lat. Dlatego też warto pomyśleć o tym, co możemy zyskać od innych.

 

Dzieci też są ważne

 

Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób dzieci mogą być ważne dla społeczeństwa, to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to one są jego przyszłością. Od tego jak je wychowamy będzie zależało to, jak w przyszłości będą rządzić krajem, a także jak będą odnosiły się do nas, do osób, które będą od nich zależne. Dodatkowo jeszcze dzieci wnoszą do naszego życia wiele radości i pokazują jak należy się cieszyć z drobnych rzeczy.

 

Dorośli i starsi

 

Oczywiście wiadomo, że ludzie w wieku produkcyjnym utrzymują społeczeństwo, a także niejednokrotnie w różnym stopniu wpływają realnie na jego kształt. Nie ulega więc wątpliwości, że takie osoby są niezwykle ważne dla społeczeństwa, jednak musimy wiedzieć, że na nich ta ważność się nie kończy. Starsze osoby, w podeszłym wieku, coraz częściej traktuje się jak balast, który przeszkadza. A przecież to oni sprawili, że obecnie mamy to co mamy, dodatkowo chociaż nie mają już tyle siły co kiedyś, nadal mogą nam służyć swoim doświadczeniem i radą, dlatego warto korzystać z ich uwag przy różnych okazjach.

 

Nie ma w społeczeństwie osób mniej lub bardziej ważnych. Każdy jest ważny i każdy jest potrzebny, aby to społeczeństwo mogło funkcjonować w prawidłowy sposób.

2 Replies to “Każdy w społeczeństwie jest ważny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *